ateşle dans, günahsız ölüm

insanlar ölüyor nice ülkelerde, türlü türlü sebeplerle.

çocuklar hasta doğuyor, ölmüyor bir çoğu, çok acı çekiyorlar.

kolay değil ölmek, sanıldığı kadar. ben de çok öldüm, samimi gelirse.

boşver bunları şimdi, hadi gel dans edelim.

kendimizi kaybettikten sonra belki düşünürüz acı çekenleri de,

belki de düşünmeyiz. insanoğlu saf kötülükten oluşur demiş bir bilge.

umarım düşünmeyiz dans ederken bunları;

neyse ki dans etmeyi akademide öğrendim, gel boşver her şeyi, dans edelim.

unutalım bütün çaresizlikleri, birileri ilik ararken sokaklarda, organ bulmak için tüm servetlerini ortaya dökenlere kaldıralım bu kadehleri de.

hadi siktir et her şeyi, dans edelim bugün. ölmüşlerinin canına değsin bu müthiş ritmler, gel dans edelim.

öleceğini bilerek yaşayanlardan ziyade öleceğini bilip bilmemeyi ayırt bile edemeyenlerin ölmesi çok üzücü, belki dans edersek biz de bilemeyiz ne zaman öleceğimizi.

ver elini hadi, işte böyle.

dünyanın tüm yükü bir kuş oldu şimdi, ve o çocukların odalarının penceresine uçtu, senin için rahat olsun, kötüye bir şey olmaz demiş biri, yani bize.

ölür çocuklar, ölür ki biz rahat yaşayalım. biz daha mutlu olalım, olabildiğince. ölsün çocuklar, ben daha rahat yaşayayım. evet, hadi gel dans edelim şimdi.

dans ederken ölen hiç yokmuş biliyor muydun? yalnızca o anın farkına varamayanlar ölürmüş, mesela çocuklar. biz dansımızın farkındayız, her şey yerli yerinde, ellerin sırtımda kenetlenmiş, benimkilerse belinde.

çocuklar ölür, dans etmeyi bilmediklerinden, demiş salağın biri. çocuklar dans etmeyi bilmediklerinden değil, en güzel dansı etmelerine rağmen ölürler, neden biliyor musun? çocuklar masumdur, hiç bir günahları yoktur onların, ama benim nasıl bir günahkar olduğumu beni tanıdığın yarım saatte anlamışsındır. her zaman masumlar zamansız gider, her zaman masumlar bir şeyleri yaşayamadan giderler, bir de benim canımı alsa yüce tanrım.

yaşadım diyebilmen için dans etmelisin şu an. hiç bir gün lösemi hastanesine gittin mi? hiç ölmeyi bekleyen birini, biri de değil, bir çocuğu mutlu ettin mi? etmedin mi? öyleyse dans edelim. umarım dans ederken ölen ilkler biz oluruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir